هشدار ! 
در فرودگاه ها مراقب باشید

❌این نوشتار، هشداری است به همه ما که ممکن است روزی از سر انسان دوستی، بی آن که مرتکب جرمی شده باشیم، درگیر زندان و حتی اعدام شویم❌

پویا منصفی تهرانی وکیل مهاجرتی٨٦ ایرانی تنها در کشور مالزی در انتظار اعدام هستند‼️این، سوای ایرانیان دیگری است که در سایر نقاط جهان به ویژه  آذربایجان، ژاپن، امارات و ترکیه به زندان افتاده و برخی نیز محکوم به اعدام شده اند. اتهام اغلب این افراد، حمل مواد مخدر است ❗️

‼️نکته مهمی و غم انگیز ماجرا این است که برخی از این افراد، از سر حسن نیت و انسان دوستی و به طور ناآگاهانه مرتکب جرم نابخشودنی حمل مواد مخدر شده اند و اینک در آستانه مرگ هستند‼️


‼️‼️لطفاً دقت کنید:‼️‼️

۱ – مسافران پروازها معمولاً از ساعت‌ها پیش در فرودگاه حاضر می‌شوند و این، فرصت مناسبی برای آشنایی بین آن‌هاست.
کسانی که می‌خواهند محموله مواد مخدر – حتی در حد ۱۰ گرم – را به خارج ببرند، در این مدت طعمه خود را انتخاب و با او دوست می‌شوند.

❌به ما می‌گوید: که یکی از چمدان‌هایش باعث می‌شود اضافه‌بار بخورد و خواهش می‌کند بار او را روی بلیت ما ثبت کنند.
حتی در حد یک درصد – داخل آن چمدان، چند گرم ماده مخدر یا هر ماده ممنوعه دیگر وجود داشته باشد‼️
اگر پلیس ایران یا کشور مقصد، آن ماده را کشف کرد، چون بار به اسم ما ثبت‌شده، ما درگیرش خواهیم بود.
یادمان باشد که قاچاقچیان مواد مخدر، مانند آنچه در فیلم‌های سینمایی نشان داده می‌شوند، آدم‌هایی با قیافه‌های ترسناک و احیاناً دارای جای زخمی در صورت نیستند‼️
آن‌ها می‌توانند افرادی کاملاً باکلاس، مؤدب و مهربان باشند که با سرووضعی مرتب در فرودگاه نشسته‌اند و می‌گویند که: شرکت دارند و یا در لندن تدریس می‌کنند.
اگر کسی در فرودگاه از شما خواست مسئولیت بارش را به عهده بگیرید، با یادآوری خطری که ممکن است زندگی‌تان به‌کلی به فنا بدهد، قاطعانه «نه» بگویید!
بگذارید کسی که چنین انتظاری بی‌جایی از شما دارد، از دستتان ناراحت شود.

۲ – گروهی دیگر هستند که به شما می‌گویند:ببخشید‼️ آیا ممکن است این کتاب را هم با خودتان ببرید؟
دخترم یا پسرم در آنجا دانشجوست و در فرودگاه این کتاب را از شما خواهد گرفت.شما از کجا مطمئن هستید که داخل جلد کتاب چند گرم مواد مخدر صنعتی به طرز ماهرانه‌ای جاسازی نشده است؟
از کجا می‌دانید که در متن کتاب، کدهای یک اقدام تروریستی وجود ندارد؟

۳ – در فرودگاه با دقت تمام مواظب چمدان‌هایتان باشید تا کسی با چمدان‌های مشابه جابجا نکند یا داخلشان چیزی نگذارد یا چیزی بدانها نیاویزد و الصاق نکند!
مواظب باشید! ممکن است به بهانه بازی با فرزندتان، چیزی همانند شکلات  و بسته قهوه درون لباس یا کیف یا عروسک او بگذارند و آن‌طرف، بردارند.

نمونه جاسازی مواد مخدر که در فرودگاه ها کشف شده است