🛂اشنایی با گرین کارت امریکا:
پویا منصفی وکیل و مشاور مهاجرتی
--------------------------


  گرین کارت امریکا کارتی است سبز رنگ با چندین کد دیجیتال - چیپ و بارکد و سیستم ضد جعل بسیار بالا که معمولا به کسانی که بصورت 🔺قانونی 🔺وارد کشور امریکا شده اند در مدت نسبتا کوتاهی اعطا می گردد .  خیلی از ایرانیان چون مرسوم شده است که برای تبلیغات به مهاجرت به امریکا همیشه نام گرین کارت برده می شود فکر می کنند برای مهاجرت و زندگی و کار در امریکا حتما گرین کارت لازم دارند که چنین نیست ! افراد بسیار زیادی در امریکا مشغول به زندگی و کار هستند و تمامی حقوق شهروند مهاجر ( خارجی ) را دارند و سالهاست که گرین کارت ندارند !  
بنابراین گرین کارت یک سند و مدرک ویژه و اضافه ای است که البته ارزش بالایی دارد اما برای اقامت و کار در امریکا گرین کارت حتما لازم نیست . توجه داشته باشید ه پروسه دریافت گرین کارت ربطی به اقامت شما در امریکا ندارد و داشتن ان برای زندگی در امریکا اجباری نیست . 
 این کارت برای خارجیان می باشد و ویزای اقامت( دائم )  انها بحساب می اید. تا زمانی که فرد خارجی پاسپورت و ملیت آمریکایی خود را دریافت کند مهمترین مدرک شناسایی فرد خارجی در کل جهان گرین کارت امریکا بحساب می اید . این کارت امکان ویژه ای  ورود و خروج در ایالات متحده امریکا دارد  . مدت اعتبار گرین کارت امریکا ١٠ و ١١ ساله است که هر ١٠ سال یکبار بدون هیچ گونه مشکلی از طریق پست قابل تمدید است . گرین کارت امریکا تقریبا همانند پاسپورت امریکا در تمام جهان اعتبار دارد . به صورتی که شما با این گرین کارت به همراه پاسپورت ایرانی می توانید به تمام دنیا و قاره اروپا ، انگلیس ، استرالیا ، کانادا  🔺بدون ویزا🔺سفر کنید . دولت ایالات متحده امریکا هنگامی که گرین کارت را به شما می دهد تحت هیچ شرایطی ان را از شما نمی گیرد . تنها حالتی که امکان دارد دولت امریکا گرین کارت را باطل کند و شما را از کشور اخراج کند این است که شما را خطرناک برای امنیت ملی امریکا بداند !! قبل از اخذ گرین کارت امریکا ١٥٠ روز بعد از ورودتان به خاک امریکا باید اول شماره ملی خود را دریافت کنید ،  که سوشیال سکوریتی نامبر نامیده می شود .  پس از اخذ سوشیال سکوریتی نامبر می توانید برای اخذ گرین کارت امریکا اقدام کنید که کاری بسیار ساده است و باید فرم های مخصوص را از اینترنت دریافت کنید و درخواست خود را ارسال کنید . توجه داشته باشید که اگر همه مدارک شما کامل باشد حدود ٨ تا ١٦ ماه امکان دارد که اخذ گرین کارت امریکا طول بکشد و تبلیغاتی که در این زمینه وجود دارد و گفته می شود گرین کارت امریکا در ٣ یا ٤ ماه تقریبا کاری غیر ممکن است مگر اینکه از طریق سرمایه گزاری به امریکا رفته باشید و یا لاتاری برنده شده باشید .در مورد پرونده های پناهندگی گاهی تا ٢ یا ٣ سال طول می کشد .  برای اقدام جهت اخذ گرین کارت نیاز به وکیل ندارید اما حضور یک وکیل می تواند کار شما تسریع کند . با داشتن شماره ملی امریکا ( سوشیال سکوریتی نامبر و سپس گرین کارت امریکا 🔺" تمام حقوق یک شهروند امریکایی" 🔺را دارید ( به غیر از حق رأی ) و هیچ فرقی با یک امریکایی برای قانون ایالات متحده امریکا ندارید . 


سوشیال سکوریتی نامبر یک شماره ملی است که شماره شناسایی شما در امریکا می باشد !
در این رابطه و مشخصات سوپسال سکوریتی نامبر در بخش بعدی صحبت خواهم کرد.
پویا منصفی وکیل و مشاور حقوقی و مهاجرتی